4 kroky k zbaviť cystická pupienok, rýchlo

4 kroky k zbaviť cystická pupienok, rýchlo

Existuje len málo vecí viac frustrujúce než ísť do postele s čistú pleť a prebúdza s mamutie zit na tvári. A ak je to cystickej vady – druh, ktorý je supersore a opuchnuté a nikdy nepríde na hlavu – to môže byť obzvlášť neznesiteľný, pretože sa zdá, ako všetko, čo môžete urobiť je čakať, tmelu s korektor, a povedať ľuďom, je to komária kousnuti. Je síce pravda, že nič menšieho než derm-podáva kortizón strieľal, bude zbaviť hlboké zit, tam sú niektoré at-home kroky, ktorými môžete znížiť opuch a začervenanie.

Tieto kroky nasledujú najlepšie v noci, pretože benzoyl peroxid a hydrokortizón krémy suchého bieleho, a vy nemôžete použiť make-up nad nimi.

1. Začnite s kyselinou salicylovou. Slathering na tradičné akné lieky nebudú mať rovnaký vplyv na cystickej pupienok, ktorý žije pod povrchom pokožky. Namiesto toho chcete jemne k olúpať kožu salicylová čistiaci prostriedok, ako filozofia jasné dni dopredu, zbaviť prebytočný olej a vytvoriť nepopísaný list ku zvyšku výrobky, hovorí Joshua Zeichner, riaditeľ kozmetický a klinický výskum v Mount Sinai Hospital v New Yorku. Ak máte suchú pleť, držať vaše bežné čistiace a použite salicylová čistič len na vady.

2. potom riešiť opuch. "Ľadovej teploty pomôcť sťahujú krvné cievy, takže kocku ľadu zabaľte do papierovým obrúskom a proti naraziť na znížiť začervenanie a opuch trochu," hovorí Zeichner, ktorý odporúča námrazy trikrát za hodinu v desať minútových intervaloch, t.j. desať minút na desať minút vypnúť. (Chcete urobiť po umytí tváre od umývanie post-poleva by teplá koža správne zálohovať.)

3. zabiť baktérie. "Peroxybenzoovej ničí baktérie spôsobujúce akné, ktorá je uväznení vnútri folikulu spôsobujúce zápal," hovorí Zeichner. Ak chcete zabrániť podráždenie, uistite sa, že si prime kože s ľahký hydratačný najprv, potom spot-treat cysta s supertenký — vážne, menej je viac tu — vrstvu najnižšie percento benzoyl peroxid. "Prípadné pálenie alebo štípanie dochádza pri použití to, budete vedieť, je príliš silné, a ste mali ihneď ju zmyte."

4. znížiť začervenanie. Over-The-Counter hydrokortizón krém obsahuje nízkej dávky steroidov, ktoré môžu pomôcť zmenšiť pupienky a upokojenie začervenanie. Viac vám hromadu v a dlhšie necháte ho sedieť, tým účinnejšie ho bude, hovorí Zeichner. Len čakať na benzoylperoxid najprv uschnúť.


Artikel Terkait

3 comments

Thanks for reading my blog
EmoticonEmoticon